Lothe`s Mat og Vinhus ble ”Årets Smak av kysten bedrift 2009”

26. mars 2010

På inspirasjonssamlingen i Smak av kysten 25. mars ble den nyetablerte prisen ”Årets Smak av kysten bedrift 2009” delt ut for første gang.

Aslak Askeland fra Lothe's mat og vinhus

Prisen skal motivere til en god deltakelse og utvikling av nettverket og tildeles den medlemsbedriften som har utmerket seg spesielt innen følgende områder:

  • Evnen til å implementere Smak av kysten i egen bedrift og sørge for eierskap blant de ansatte
  • Evnen til å ta i bruk Smak av kysten for å synliggjøre sin sjømatsatsing i bedriftens markedsføring, både internt og eksternt
  • Aktiv deltakelse på nettverkets kompetansehevende aktiviteter
  • Evnen til å utnytte kunnskap om sjømat til utvikling av sesongbaserte og varierte menyer
  • Aktiv medvirkning i videreutvikling av Smak av kysten gjennom innspill, idèutveksling og tydeliggjøring av kunnskapsbehov

 ”Det er mange medlemsbedrifter som gjør en formidabel jobb i arbeidet med utvikling av norsk sjømat i Smak av kysten. Det var derfor ikke helt enkelt å finne kun en bedrift å hedre. Valget falt til slutt på Lothe`s Mat og Vinhus som har vist et fantastisk engasjement og initiativ i Smak av kysten og bidratt til en god synliggjøring av Smak av kysten. I tillegg har de en unik vilje og evne til å gjennomføre aktiviteter i god tråd med Smak av kystens krav”, sa prosjektleder Alexandra Krage Angell under overrekkelsen av prisen. Sammen med utmerkelsen mottok Lothe`s Mat og Vinhus et verdibrev på kr. 15.000,- som fritt kan brukes på spennende aktiviteter som Smak av kysten tilbyr.

Kjøkkensjef Aslak Askeland tok imot prisen på vegne av Lothe`s Mat og Vinhus. Han uttalte at Smak av kysten har bidratt til bedriftens svært målrettede satsing på sjømat. Det kontinuerlige fokuset på kvalitet har trigget dem til å jobbe aktivt mot grossistleddet for å få tak i de beste råvarene, både når det gjelder mangfold og kvalitet.


Tidligere sesongens fisk og anbefaling

Bli kjent med Brosmen - havets glemte skatt!

torsdag 10. mai 2007

Bli kjent med brosmen - havets glemte skatt! Det er mange glemte skatter fra havet, og en av dem er brosme. Med en fast konsistens - som breiflabb - og en smak av torsk og skalldyr, fortjener...[les mer]

[les mer]
Viser artikler 41 til 41 av 41
<< Første < Forrige 1-10 11-20 21-30 31-40 41-41 Neste > Siste >>